Kovács Zsolt
Telt házzal zajlik a Reflex színházi fesztivál
Új Magyar Szó, 2009-03-18
REFLEX Nemzetközi Színházi Biennálé
Sepsiszentgyörgyön tegnap elkezdődött a Reflex nemzetközi színházi Biennálé, amely egyben a Tamási Áron színház 60. születésnapját megünneplő rendezvény.
A Romániában, Magyarországon, Lengyelországban, Csehországban és Németországban az elmúlt két évad díjat nyert előadásait felvonultató fesztivál előadásainak többségére már nem lehet jegyet kapni.
Az előadások nagy érdeklődést váltanak ki, de sajnos főként a helybéliek maradnak le róluk.
Bocsárdi László színházigazgató-rendező a sajtónak elmondta: nem számítottak ekkora érdeklődésre, és félő, hogy nem tudnak helyet biztosítani olyan kollégáiknak, akik Bukarestből, Kolozsvárról, Marosvásárhelyről vagy más városokból érkeznek. A jegyek hiánya miatt viszont a helybéliek panaszkodtak.
„Péntekre volt meghírdetve a jegyeladások kezdete, és félszázan 40 percig várakoztunk a pénztár előtt, amikor anélkül, hogy valakinek is adtak volna, kijelentették, hogy elfogyott minden belépő”, panaszolta el lapunknak K. Orsolya. Hozzátette: igazságtalan, hogy a város színházának ünnepéről éppen a városlakók maradnak le, hiszen ha a szervezők korábban felmérték volna, mekkora lesz az érdeklődés, akkor több előadásra kellett volna leszerződtetniük a fellépőket.
A Reflex fesztivál műsorán ma este 18 órától a sepsiszentgyörgyi M Stúdió Shakespeare Rómeó és Júlia című darabja alapján készült mozgásszínházi előadása látható Uray Péter rendezésében.
Különösen érdekes programnak ígérkezik a 19.30-tól a Gyárfás Jenő Képtárban helyet kapó, 60 év színház – Reflexió: múlt, jelen, jövő című nyílvános beszélgetés, amelyen a színház volt és jelenlegi vezetői, Sylvester Lajos, Dali Sándor, Nemes Levente, Bocsárdi László, valamint színművészek, szakmabeliek vitáznak a Tamási Áron Színházról.
Bocsárdi László sepsiszentgyörgyi színházigazgató-rendező a sajtónak kifejtette: a Reflex a kortárs színjátszás helyzetét mutatja majd be, és szeretnék, ha a rendezvény a térség legfontosabb művészeti eseményévé válna, amely továbbra is biztosítaná a Tamási Áron színház vezető szerepét. A fesztivállal egyidőben ugyancsak a háromszéki városban szervezi szemináriumát a Színikritikusok Nemzetközi Szövetsége is.