Bécsi kiszállás előtt a Krétakör-Osonó koprodukció
[2012. May. 21.]
A Krétakör - Osonó koprodukció, a Schilling Árpád rendezte A papnő című előadás, május 14-16-án a brüsszeli Kustfestivalon, majd 18-án a vilniusi New Drama Action Nemzetközi Színházi Fesztiválon vendégszerepelt.
Európa legnagyobb színházi fesztiváljai, a Kustfestival, illetve a New Drama Action fesztiválok az innovatív színházi kísérletek jegyében szervezték meg idei seregszemléjüket.
A budapesti Krétakör és a sepsiszentgyörgyi Osonó Színházműhely közös alkotása - A papnő - drámapedagógiai eszközökkel készült előadás, 14 civil fiatal és három színész közreműködésével, Schilling Árpád rendezésében. A történet egy erdélyi faluban játszódik, ahová megérkezik a budapesti drámatanárnő (Sárosdi Lilla), és új pedagógiai módszerek bevezetésével próbálkozik, azonban a helyi szokások megnehezítik a dolgát, elsőként a tornatanár (Terhes Sándor) személyében. Majd a fiatal plébános (Bartha Lóránd) megjelenése a faluban, végképp távozásra készteti a fővárosi tanárnőt. A gyerekek meg ottmaradnak a felnőttek kereszttüzében és valamit kezdeniük kell a jövőjükkel.
Az előadással a csapat május 30. és június 1. között a bécsi Wiener Festwochen-en vendégszerepel, ahol három alkalommal mutatják majd be a produkciót. Stephanie Carp, a fesztiválhét színházi programjának válogatója az idei Festwochen koncepciójában a krízis anatómiáját kutatja. Személyes beszámolókat és megnyilatkozásokat keres a szociális rétegződés vizsgálatában, a szélsőséges marginalizálódás és a társadalmi elutasítás kérdését elemezve. Ebbe illeszkedik a Krízis című trilógia harmadik része, A papnő című, drámapedagógiai eszközökkel készült színházi előadás is. (sajtóközlemény)
Hírek
- » Sepsiszentgyörgyön ünnepi előadás a boldogságkeresésről
- » Ács Alajosra emlékezik a szatmári Harag György Társulat
- » Diótörő karácsonykor a Magyar Operában: gyerekeknek a belépés díjtalan
- » Kolozsvári összefogás: 200 gyerek kap színházjegyet ajándékba
- » A 2012-es évet záró zenés szuperprodukciójára készül a Tompa Miklós Társulat
Cikkek
A Hamlet.ro tartalma a Creative Commons jogvédelmi elvei szerint használható fel.