hirdetés
szerkeszti: Hegyi Réka
partnereink

HAMLET

deszka & vászon

sztár
keresés    

Műsorváltozás és helyszínváltozás a szatmári Sorompók Nélkül Fesztiválon

[2012. May. 22.]

Sorompók Nélkül Nemzetközi Multikulturális Fesztivál

Baleset miatt elmarad a Sorompók Nélkül Nemzetközi Multikulturális Fesztivál május 26. 17 órára meghirdetett „...nyílt sebe vagyok a szíven szúrt világnak…” című Dsida Jenő pódium estje. Azok a nézők, akik elővételben már vásároltak jegyet az előadásra visszaválthatják azokat a színház jegypénztárában hétköznap 9-17 óra, szombaton pedig 10-13 óra között.

Az Invisible Woodwork Semmiségek kicsiny boltja (Magazinul cu fleacuri) című előadás az előzetesen meghirdetettől eltérően nem a Tűzoltótoronynál, hanem az Északi színház nagytermében lesz 2012. május 24-én 21:30-tól. A belépés ingyenes.

Szerdai részletes program

Északi Színház – Ács Alajos Stúdió, 18:00 óra

Resicabányai Nyugati Színház

A sötétség fénye

Matei Vişniec nyomán

rendezte: Dan Vasile

díszlettervező: N. D. Vlădulescu

közreműködik: Dan Mirea

az előadás időtartama: 1h 10’

*

…A fényfoszlány és a sötétség szimbólumainak keveredéséből (mi lehetne felfoghatatlanabb egy vak számára a fényfoszlánynál?), egy csupán feltételezett Másikkal való párbeszédből, – legyen szó alteregóról, az irányíthatatlan lényről, az Istenről, vagy akár a meglévő, vagy épp hiányzó, olykor bizonyos, de sokszor bizonytalan reményről – egyetlen színész és néhány kellék segítségével egy teljes kérdésrendszer születhet. Az eredmény a homály felsőfoka. Fényfoszlány vakvezető kutya a gyűlölet és a ragaszkodás kettős kapcsolatában él gazdájával, akit egy apokaliptikus tenger felé kísér. Ebből számtalan hozzá hasonló teremtmény bukkan fel, a végzet kutya-angyalai, és már nem létező gazdáikat keresik. Az út elkerülhetetlen, a szereplő leveszi szemüvegét, meglátja a fényt, valamilyen rejtélyes lénnyel beszél és elsüllyed a ködben. Helyét átveszi egy vak gyerek, akinek új fényfoszlány-kutyája van, ugyanazokkal a jellemvonásokkal, tisztséggel és hivatással. Mindez addig tart, amíg az ő arcát is meg nem világítja a fény. (Cristina Rusiecki, Cultura 16/2010.)

Északi Színház – Nagyterem, 19:30

Szegedi Nemzeti Színház

Henrik Ibsen:

Hedda Gabler

fordította: Kúnos László

rendező: Keresztes Attila

szereposztás:

Jörgen Tesman, művészettörténész: Pataki Ferenc

Hedda Tesman, a felesége: Danis Lídia

Julianae Tesman, Jörgen nagynénje: Fekete Gizi

Elvstedné: Erdélyi Timea

Brack bíró: Jakab Tamás

Ejlert Lövborg: Kedvek Richárd

Berte, Tesmanék szobalánya: Markovits Bori

díszlettervező: Fodor Viola

jelmeztervező: Bianca Imelda Jeremias

súgó: Almási Gyöngyi

ügyelő: Kertész Zsolt

rendezőasszisztens: Gáspár Erzsébet

az előadás időtartama: 2h 30’

*

Az irodalomkritika Hedda Gablert a „női Hamletként” tartja számon. Ibsen szerint „Hedda számára az élet komédia, melynek nem éri meg kivárni a végét”. A gyönyörű, erélyes, büszke Hedda a biztonságos életért, a nyugodt, fényűző életmód kedvéért hozzámegy az átlagos, megbízható, de legkevésbé sem briliáns professzorjelölthöz, Jörgenhez. Megfeneklett kapcsolatukba hirtelen betoppan egy harmadik, a múltból felbukkanó idegen, Ejlert, aki tükröt tart elébük, megidézi egykori, titkokkal terhes közös múltjukat, és kibogozza viszonyukat. Az asszony rajong a nagy, végletes gesztusokért, céljai és indítékai sajátos logikát követnek. Semmilyen eszköztől nem riad vissza annak érdekében, hogy irányítása alá vonja a körülötte élő férfiak életét. Ejlert szakmájában és magánéletében is riválisa lesz Jörgennek…

Román nyelvű feliratozással.

Szabadtéri színpad, Tűzoltótorony, 21:30

Mike Godoroja & Blue Spirit:

Gyökerek

Koncert

fellépők:

Mike Godoroja: ének

Luca Marius: elektromos gitár, akusztikus gitár, cimbalom, mandolin, banjo, billentyűk

Alex Visan: elektromos gitár, slide, buzuki

Vali Vatuiu: dobok, ütőhangszerek

Robert Ardeleanu: basszus

az előadás időtartama: 1 h 50’

*

A Gyökerek projekt vissza szeretne térni annak a műfajnak a gyökereihez, amely valódi forradalmat robbantott ki a XX. század zenei világában. Számtalan későbbi műfajra volt komoly hatással, hiszen elemei többek között a jazzben, a rock’n’ rollban, a funkban, a gospelben és a hard rockban fedezhetőek fel. A blues nagy legendái újraélednek, sokkal aktuálisabbá és kifejezőbbé válnak, sokkal nagyobb érzelmi töltetet kapnak, mint valaha. Muddy Waters, Willie Dixon, Robert Johnson, Howlin Wolf, Sonny Boy Williamson és sokan mások nem mindennapi hangszerek segítségével elevenednek meg a színpadon, hiszen zenei világukat buzuki, mandolin, cimbalom, slide gitár, kazoo, banjo és elektromos gitár segítségével fogalmazzák újra a fellépők.

Megosztás |

» Korábbi híreink


Adatbázisunk folyamatosan bővül, az adatok még nem tükrözik a teljes valóságot.
A Hamlet.ro tartalma a Creative Commons jogvédelmi elvei szerint használható fel.
Érvényes XHTML    Érvényes CSS    Töltsd le a Firefox-ot    Creative Commons License